Усі браузери на одному комп’ютері

10.03.09 о 21:12

Усі браузери на одному комп’ютері

Оскільки я заробляю розробкою сайтів “під ключ”, то доволі часто доводиться займатись версткою дизайнів. Хто не знає, верстка – це коли дизайн з малюнку, задуманого дизайнером, переходить у формат зрозумілий браузерам (таким як Інтернет Експлоуер, Опера чи Файрфокс). З приведеного мною опису можна подумати, що верстати дуже просто. Це не так. Звісно, простий дизайн можна зверстати і за п’ятнадцять хвилин, проте, нажаль чи на щастя, замовники не завжди хочуть прості дизайни. Тож інколи на верстання доводиться затрачати по кілька днів.

Та основною проблемою при верстці були і залишаються самі браузери, точніше їх різноманітність. Справа в тому, що HTML-код (це такий код, яким програмується, як виглядатиме певна сторінка у браузері, щоб побачити приклад натисніть Ctrl-U, або, якщо нічого не вийшло, “Вигляд – Перегляд HTML-коду”) не завжди однаково відображається у різних браузерах, і якщо з Файрфоксом та Оперою проблем, як правило, не виникає, то з Інтернет Експлоуером, а особливо більш старою 6-ою його версією, інколи доводиться довго повозитись (існує ще багато інших браузерів, як-то Хром, Сафарі, Конкверер і т.д., проте вони не настільки розповсюджені, щоб на них зациклюватись). Тож, щоб зверстати сайт, потрібно мати встановленими у себе на комп’ютері кілька бразерів одночасно. От тут і виникає проблема. ІЕ6 (тобто Інтернет Експлоуер 6-ої версії) не може бути одночасно встановленим разом з ІЕ7, а якщо у Вас Віндовс Віста, то ІЕ6 взагалі неможливо встановити (звичайно, немає нічого неможливого, але якщо Ви захочете це зробити, Вам доведеться докласти чимало зусиль).

Ну і нарешті ми дійшли до основної теми запису. Недавно я натрапив на сайт, на якому якась добра душа (хоча, скоріше, кілька добрих душ) опублікували автономні версії усіх найпопулярніших браузерів. Автономні – тобто Ви можете запускати їх без інсталяції, ніяких змін у реєстр вони не вносять і ніяких проблем з сумісністю з різими операційними системами не мають. Ось лінк на сайт. А ось лінки на пряму закачку браузерів:

IE6, IE7, IE8

Firefox 2, Firefox 3

Google Chrome

Opera

Apple Safari

Ну і насамкінець, якщо Ви хочете щоб певний рядок CSS відображався лише в IE усіх версій, додайте перед ним “//” (без лапок), якщо щоб лише у ІЕ7 – “*+”, ІЕ6 – “-”

Тобто:

html {
width: 400px;
//width: 500px;
*+width: 600px;
-width: 700px;
}

Звісно, цей код не відповідає стандартам WC3, проте кому ті стандарти потрібні? 🙂

Додати у закладки: Ці кнопки посилаються на сайти соціальних закладок і новин, де читачі можуть ділитися і обговорювати нові веб-сторінки.
  • del.icio.us
  • Digg
  • Technorati
  • Blogosvit
  • Chuv
  • MyNews
  • Memori
  • MisterWong
  • BobrDobr

19 Коментарів

Arys

11 Mar, 2009

Дякую, давно шукав де все це можна скачати разом.
П.С. не накинеш пару лінків про особливості верстки під ІЕ?

virua

11 Mar, 2009

Цікаво. Обов’язково гляну. В мене на компі зараз стоять всі ці веб-огядачі (Лисиця, Опера, ІЕ, Сафарі). На роботі, щоправда, стоїть ІЕ7, а вдома ІЕ6. Але, є така прога, як IETester, яка дає можливість протестувати верстку на ІЕ 5.5 (imho, занадто стара версія), 6, 7, 8. От, нею при потребі і користуюсь.

Vovanada

12 Mar, 2009

дуже дякую! особливо за іе)) верстати під нього збочення. на компі стоїть 6)) під нього і працював 🙂

bezlik

14 Mar, 2009

Дуже корисно було почитати, а особливо знайти лінки на браузери, бо якраз вирішив приділити увагу верстці.

Mustang

15 Mar, 2009

Arys, нажаль не зустрічав жодної більш-менш достоїної статті на цю тему, тому доводиться покладатись на власний гіркий досвід.

virua, IETester – непогана річ, дякую. Але я все рівно використовуватиму те, про що писав у пості.

Vovanada, прошу 🙂

bezlik, щасти тобі у цій справі. Якщо виникнуть якісь проблеми – звертайся 🙂

Ivanko

17 Mar, 2009

Дякую! Давно таке шукав.

Назар

17 Mar, 2009

мустанг зайди в асю в мене є питання по сайту ПроБіатлон

fredcat

10 Jul, 2009

іе – маразм. доводиться створювати окремий файл css для .png, наприклад. а іе 6 – браузер для мазохістів 🙂

Странник

28 Jul, 2009

(: приятно читать такие блоги. особенно радует маленькое количество спама, а то задрали (: лично мой блог спамят как козлы

Ростинор

9 Aug, 2009

Сколько стоят твои услуги?Скинь твои работы и цены на них..

Петя

22 Aug, 2009

стандарти WC3 – буз них нікуда, рекомендую дотримуватися!

duvnuj

9 Oct, 2009

IE – то явно зло… коли вже буде той час коли всі браузери підженуть під одинстандарт, щоб мона було не верстати під кожен окремо…

Максим

11 Oct, 2009

Дякую! Пiльзуйтесь FF, Опера названи самим идиотским браузером…

ZEXEL

14 Oct, 2009

Використовую тільки один браузер, це FireFox , тому, що не великий вибір браузерів під linux.

webKnjaZ

12 Nov, 2009

А от я стандартів дотримуюся..

Вова Рыжик

16 May, 2010

Я пользуюсь для проверки сайтов только Оперой, Мурзилой Фаерфоксом и Эксполоурером. Причем ориентируюсь в основном на Файрфоскс. Уж очень он хорошо соблюдает стандарты. Если в двух остальных может быть все окей, то в Мурзиле – кака. А судя, по статистике, количество пользователей Лисички – растет.

core

3 Oct, 2010

Для чого тримати на компі стільки непотрібу? Тільки під верстку? Юзайте http://browsershots.org/ і буде вам щастя

LOG

5 Dec, 2010

Є сайт – browsershots.org
Там можна тестувати сайт в різних браузерах.

alexandr

8 Aug, 2011

взагалі іе6 вже не дуже то й потрібно

 

Залишити коментар