FLEX

08.09.08 о 16:41

FLEXМинулих вихідних довелось прийняти участь у FLEX‘і, хто не знає, FLEX (Future Leader Exchange) – програма уряду США, за якою старшокласники з країн колишьного СРСР за умови пристойного знання англійської і голови на плечах можуть відправитись на рік навчання до Америки.

Цей конкурс, чесно кажучи, впав на голову зненацька – лише у четвер я дізнався що у суботу маю таку відповідальну місію (не загадити честь школи, яка вирізняється помітним нахилом у сторону іноземних мов 🙂 ) та оскільки до США я не горю бажанням їхати – до змагань ніяк не готувався.

Перший тур відбувався в суботу на території моєї школи (що дозволило мені швиденько прошмигнути чповз пів тисячі конкурентів і опинитись майже в першому ряді актового залу, внаслідок чого зміг оглянути американців зблизька 🙂 ). Завданням туру було повідомити базову інформацію про себе та відповісти на 15 нескладних запитань (наскільки я розумію, це зроблено для того, щоб відсіяти людей, які взагалі невідомо чому прийшли).

Також після проходження конкурсу мені вдалось особисто познайомитись з Яною aka LetroDectUS (думаю, пояснювати хто це така навряд чи кому потрібно 🙂 ), вона кілька років тому стала переможцем цієї програми і цілий рік навчалась у США (деталі випитуйте в неї), а цьогоріч допомагала організаторам конкурсу. Та, нажаль, вона була зайнята, тож змістовної розмови не вийшло 🙂

До другого туру пройшло 80 з хвостиком людей (в тому числі і я), відбувався він наступного ж дня, так що повноцінних вихідних у мене не було 🙁 . Тут вже довелось значно сильніше пошарудіти мозком. В програму туру входили 3 мінітвори, на які давалось 35 хвилин (теми – “Чи доводилось Вам кардинально щось міняти у своєму житті? Наведіть приклади”, “Що Ви робите, якщо Ваша думка відрізняється від думки Ваших друзів” та “Чи бувало таке, що Ви хотіли кинути певну справу на півдорозі? Що Ви тоді робили?”). Потім була черга бліц-тесту, за півтори години конкурсанти повинні були дати відповідь на 150 питань (вибрати один з чотирьох варіантів). Всі питання базувались на розумінні англійської мови та її контексту, були і надзвичайно легкі і досить важкі (тест здається SLAP називається). Все це проводилось під пильним оком американця Бреда Міллера, який невпинно повторював “If you’ll be cheating you’ll get warning. If you’ll get two warnings you’ll be disqualificated”, певно хлопчина (на вигляд років 25-30) має гіркий досвід проведення таких конкурсів на Україні 🙂

Ну що ж, тест здав, всі дані про мене разом з відповідями полетіли до Вашингтона де і буде проведено відбір найдостойніших, результати обіцяли повідомити за місяць.

А я не хочу до США, принаймні, поки що 🙂

Додати у закладки: Ці кнопки посилаються на сайти соціальних закладок і новин, де читачі можуть ділитися і обговорювати нові веб-сторінки.
  • del.icio.us
  • Digg
  • Technorati
  • Blogosvit
  • Chuv
  • MyNews
  • Memori
  • MisterWong
  • BobrDobr

16 Коментарів

Arys

8 Sep, 2008

Я б теж хотів прийняти участь для галочки в портфоліо:)

Mustang

8 Sep, 2008

Туди може йти хто хоче і в другий тур пройти не проблема, тож слабувато це для галочки

letrodectus

8 Sep, 2008

Вітаю 😉 на ці тестування волонтером я ходжу кожного року вже протягом 5 років. Цього року учасників було досить мало (~214), зазвичай їх хоча б 300-400. І як не дивно – більшість учасників – не з Тернополя. З міста нашого приходять представники тільки 3 шкіл (що і не дивно). Шкода, що Бред не говорив українською, минулого року представник паралельно розповіді на англ намагалася наводити і укр переклад, що досить таки розрядило атмосферу в залі 🙂 .
У минулі роки я декілька разів була “наглядачем” у класі під час тестування (дивилася, щоб ви не списували 😀 ), адже із цим у США дуже суворо. Якщо зловлять – відразу ж виженуть з класу, та ще й будеш мати detention (і можуть навіть батьків запросити до школи), не те що в нас. Тест у другому турі дійсно таки довгий, та вимагає ретельної концентрації уваги.
А те що ти не готувався – то не страшно, ти б і не мав як 😉 (тести ж кожного року різні).
Бажаю успіху – третій тур вже не за горами 🙂

LaSet

8 Sep, 2008

З “cheating” в США справді суворо, американці звикли довіряти але строшно не люблять коли їх обманюють

MrGALL

9 Sep, 2008

Бажання/не бажання їхати до штатів це звісно твоя справа, але такий досвід в будь-якому випадку буде зовсім не зайвий.
Я рік тому отримав Ґрінкарту і зараз пробую тут закріпитися.

Mustang

9 Sep, 2008

letrodectus, тобто не за горами? Я щось десь чув про травень
LaSet, шкода що у нас не так
MrGALL, дякую за пораду, буду над цим глибше думати, коли пройду у третій тур (хоча я не пройду 🙂 )

letrodectus

9 Sep, 2008

третій тур зазвичай відбувається за 2-4 тижні після першого (тобто жовтень – листопад). Результати ж його стають відомі тільки весною (переважно квітень)

boberov

23 Sep, 2008

Особисто я не хочу бути схожим на штатофоба, але мені здається це зайвим. В Україні є не гірші ВУЗ’и, де можна отримати освіту, а в ШТАТИ можна поїхати на відпочинок на 3 місяці(навіть такий термін вважаю завеликим).

Mustang

29 Sep, 2008

Мова йде не про ВУЗи а про звичайну школу

nyvoman

17 Oct, 2008

Ти ще не виграв ,а вже ниєш як ти не хочеш в Штати. Я сам в 5ій школі вчився, але пішов після 9ого класу в Галицький – тим самим позбавив себе шансу взяти участь в цій програмі і досі про це жалкую

letrodectus

17 Oct, 2008

boberov – може такі ВУЗи у нас і є, але їх, напевно, можна перерахувати на пальцях (і то, однієї руки). Навчання в США і навчання в нас – це небо і земля. В США менталітет інший, ставлення до навчання інше. Ніхто тобі не поставить “відмінно”, бо чийсь синочок чи племінним. У США навпаки, якщо знають що ти чийсь родич – то і expectations відносно тебе ставлять вищі

Mustang

17 Oct, 2008

nyvoman, давай без образ. „А я не хочу до США, принаймні, поки що” — це означає нити?

H@rry

1 Feb, 2009

Мустанг, ти часом 30 січня на обласній олімпіаді з англійської не був?

Marichka

22 Nov, 2009

привіт!ніхто не підкаже коли проходитиме третій тур?бо я тут суджу,чекаю дзвінка,а в друг вже запізно?а я нічого не знаю(((

MustangUA

23 Nov, 2009

Привіт. Був вже третій тур, ти не пройшла, співчуваю 🙁

 

Залишити коментар