Windows XP. Чому?

31.07.08 о 12:55

Windows XPПісля 5 днів роботи у Linux‘і мені довелось повернутись до Windows’у. Ubuntu повністо видалений і навряд чи, найближчим часом, займе місце на моєму десктопі.

Чому так сталось?

Причин дві:

По-перше, Технічна – щоб налаштувати всі драйвери у Віндовсі, мені вистачає пів години (з врахуванням часу на встановлення і пошук дисків по шухлядах). В Убунту я не справився і за 5 днів і причин на те багато. Спочатку не захотів запускатись VirtualBox, хотів якийсь інший пакунок Кернелів. Скачав (до речі приблизно 250 мб) – ВіртуалБокс запрацював, але зник звук. Драйвери для звукової плати ставитись теж не хотіли (вже й не пам’ятаю чому). Драйвери відеокарти не хотіли встановлюватись, бо не знайшли якогось X сервера. Сканером не міг користуватись бо програма для сканування взагалі не хотіла запускатись не бачачи сканера (хоча драйвери для нього, чи не єдині, які вдалось встановити). Ну а найновіша інструкція по підключенню принтера була для Убунту 7.04, а новіше Убунту встановлювати драйвери таким шляхом не захотіло. Ну і наприкінці, останнього дня, коли встановлення XP вже здавалось реальністю. Убунту після ввімкнення комп’ютера не дозволило авторизуватись. Ввівши лоґін/пароль мене повідомили що моя сесія була “коротшою за 10 секунд” і всі подальші спроби, включно після перезавантаження, завершувались цим же повідомленням. Тож мені ще й довелось рятувати деякі файли з робочого столу через LiveCD.

Я визнаю, що я “нуб” у справах Лінуксівських, але я (щиро не бажаючи повертатись до Вікон) намагався знайти вирішення усіх своїх проблем – але марно. Або рішення з інтернету не підходили під нову версію Убунту, або під моє обладнання. Було по всякому, а стан справ, після всіх моїх намагань його виправити, описаний у попередньому абзаці. (Доречі, за цих 5 днів навіть звик до Консолі, це не така важка річ – повірте).

Другою причиною є причина Програмна. Мені, як WEB-розробнику, не вдалось знайти достойної заміни QIP‘у (pidgin, kopete та qutim не справили враження), Total Commander’у (gFTP – це більше альтернатива віконним CuteFTP чи SmartFTP), Adobe Dreamweaver‘у (потрібен HTML-редактор з можливістю перегляду прямо у програмі, хоча тут я не витратив багато часу на пошуки, бо за 5 днів сильної потреби у ньому не було) та Adobe Photoshop‘у (GIMP – це якась китайська підробка, до якої я б, напевно, ніколи не звик і яка, не розумію навіщо, відкривається аж у 3 вікнах). Тож 75% часу я проводив у ВіртуалБоксі, а якщо так, то навіщо мені Лінукс?

У програмній причині, можливо, найбільше винна моє звикання до віконних програм. Але до деяких альтернатив у Лінуксі навіть не хочеться звикати (Ґімп наприклад).

Мій висновок. Лінукс вже склав реальну альтернативу Віндовсу для простих користувачів з новим стандартним обладнанням (в мене воно пристаріле або нестандартне) та для адмінів які “шарять” набагато більше за мене і хочуть бути на опен-сорсі (для Веб-серверів вже Віндовс є менш зручною альтернативою Лінуксу). Я ж хочу просто і зручно працювати. Мені не вийшло так все організувати. Тож повертаюсь у Windows XP (величезне дякую за україномовну збірку команді сайту WinXP.org.ua). Перевагу XP над Вістою надав тому, що моя конфігурація є трохи більш ніж мінімальною для Вісти і чудовою для XP.

Додати у закладки: Ці кнопки посилаються на сайти соціальних закладок і новин, де читачі можуть ділитися і обговорювати нові веб-сторінки.
  • del.icio.us
  • Digg
  • Technorati
  • Blogosvit
  • Chuv
  • MyNews
  • Memori
  • MisterWong
  • BobrDobr

27 Коментарів

LaSet

31 Jul, 2008

Ти в Linux не зміг з’єднатися з іншим Linux через фтп і для цього тобі треба Windows??? LOL

до Ubuntu просто треба звикнути

доречі я ставив Ubuntu на декілька різних пк і ніразу не приходилось ставити дрова

Mustang

31 Jul, 2008

Ні з’єднатись то я з’єднався, але зрівнювати ТКомандер і gFTP неможна, останній складає враження якогось недоробленого. Не знайшов навіть такої елементарної речі як запам’ятовування паролю. Безпека перш за все?

podarok

31 Jul, 2008

Респект тобі!
Немає змісту мучити себе, якщо справа не приносить задоволення. Це НМД – золоте правило…

tivasyk

31 Jul, 2008

забираю назад свої вітання з правильним вибором =) натомість вітаю зі щасливим поверненням, гиги.

jin

31 Jul, 2008

весело було почитати 🙂 справді підняло настрій “якийсь Х сервер” та “пакунок Кернелів” 😀

чувак, якраз qip – китайська підробка. тоталом уже рокив зо три як не користуюсь – незручно 🙂 Одне мені цікаво, ти як веброзробник заплатив $600 за фотошоп і скільки-там за дрімвівер? питання цілком серйозне, веб-розробник – людина яка заробляє цими інструментами гроші, і якщо ти хочеш щоб тобі платили за результати праці, будь добрий – плати за інструменти.

Ну хоч вінда у тебе ліцензійна?

PS:

Mustang

31 Jul, 2008

Я визнаю що є нубом у Лінуксі проте не бачу приводу з цього приколюватись.

Ні Віндовс, ні жоден з продуктів Адобу у мене неліцензійні.
Звісно, хотілось би не порушувати нічиїх прав і надіявся на це, переходячи на Лінукс, проте, через перечислені у записі причини нічого не вийшло.

ivanko

31 Jul, 2008

Перша спроба і в мене була невдалою. Скажу більше, досі вважаю linux великим недоробом. Іноді зло бере – до біса дистрібів, жоден без плясок з бубном не “заводиться”. Але на вінду я не повернусь. Заточений під конкретні потреби nix просто працює, не потребуючи додаткових рухів ( антівірь, фаєрвол..). Я не програміст і не адмін. Можливостей гімпу мені цілком вистачає. Взагалі, стосовно пз – краще працювати на тому до чого звик. Просто більшість одразу підсідає на варез ніколи в житті не використовуючи навіть не уявляючи більшості можливостей того ж фотошопа.

virua

31 Jul, 2008

Я поки користуюсь Windows’ом XP вдома, в універі також працював на Windows NT, Windows 2000, а зараз на роботі є можливість “поюзати” Вісту. Не хочу ображати розробників Вісти, але її попередниця (Windows’ом XP) набагато зручніша в користуванні, тому не раджу нікому такого щастя. Хоча це більше питання смаку. Як і вибір Linux в якості основної ОС. І, як на мене, слова автора ” … я ж хочу просто і зручно працювати … ” цілком слушні.

arys

2 Aug, 2008

якшо ти справді хотів linux то потрібно було просто проявити більше терпіння…

chug

7 Aug, 2008

Це нереально перейти на Лінукс за 5 днів. В мене Убунта вже більше півроку стоїть, а Вінду все-одно повністю не зніс – нема драйвера для принтера, точніше бажання все як слід зробити. Перші 3-4 міс. я весь час перезавантажувався з однієї ОС в іншу, бо мав список, що ще не зроблено під Лінукс. Зате зараз система точно заточена під мене. Вважаю, що на Вінді таке неможливо – ґейтси все ховають. І взагалі, на Лінуксі діє принцип “Витратити день, а за хвилину долетіти”. Як будеш робити другу спробу, напишеш на блозі, може щось поможу.

cornet

9 Aug, 2008

Прошу пробаченяя, в зв’зку зi зныикненням з обiходу мови, якою розмовляли Т.Шевченко та Нечуй-Лэвицький, а сучасноi я не розумiю, писатиму росiйською. Опишу некоторые свои умозаключения. С компютером и интернетом знаком сравнительно недавно с 1995 года, знаний специальных не имею, так, как во времена учобы предмет изучения попросту отсутствовал, а Б.Гэйтс еще курил букварь, поэтому программирование изучал на машине Минск-22, занимавшей пол этажа.
1. Любой нормальный человек в своей работе использует исключительно виндовс и интернет эксплоррер! Потому как в нем лучше знают что тебе надо, чем ты сам.
2. На момент выхода Висты, случайно прочел статью о OpenSUSE и решил попробовать. Позадавал несколько вопросов на форумах и получив ответ, что плохая это идея, надо книжки почитать и поизучать 0 и 1, большэ вопросов не задавал и книжки не читал, за исключением “Основные команды линукс”. Год посидел на OpenSUSE 1.2, затем перешел на Debian, вот на нем родимом и сижу пятый год, без антивирусов, файерволов, автоматических обновлений и прочих радостей жизни.
XP стоит у меня на старой машине, на случай если скачать, чтото можно только эксплоррером.
Вот ощущения после его запуска:
Только увижу Document and setting, начинает бить мелкая дрожь, затем, вижу, что и компютер у меня под угрозой!!!
Потом сообщают, что память не может быть read!!, а приложение выполнило недопустимую ошибку, а второе просится кудато…. Быстренько выключаю эту музыку и вытерая пот иду перекурить.
Ну вот и все. Доброго вам здоров’ячка!

?????????±???????µ ies4linux 🙂
?????¶?µ???µ ???µ???µ???????????? ?????°?????? ???????????????µ?? ???° ???µ?±???°?? 🙂

😉

Asus

18 Aug, 2008

Ну впринципі то твоя справа, ти звик, як і мільйони людей до ХР, але як хтось писав вище: “нереально перейти на Лінукс за 5 днів”. В 2002 чи 2003 році з”явилася ХР, на той час я користувався Windows 98, а ХР стояла тільки на всякий випадок, бо я не міг звикнути до неї, така ж ситуація, мабуть і в тебе з Убунтою. Можливо дійсно якийсь дискомфорт відчувається, але все ж таки це *nix система, все по іншому, варто звикнути просто. Тим більше весь софт опен соусрс, а значить безкоштовний, хоч совість чиста 🙂

jin

18 Aug, 2008

asus, ти не правий, далеко не увесь юніксовий софт безкоштовний, є величезна купа платного софта. і юнікс і лінукс теж часто бувають платні… лінукс != убунту, і тим паче юніес != убунту. поцікався вартістю HP-UP (наприклад для 1 процессор), Tru64, Sun Solaris (не плутати із безкоштовною OpenSolaris), SLES (це до речі лінукс такий, не плутати із безкоштовним OpenSuSE). Ну і на вартість OTS/9000 під HP-UX, Mirror-UX (RAID-0 під HP-UX). Багато тут опенсоурса, чи хоч безкоштовного?

Asus

20 Aug, 2008

jin, я кажу не про дистрибутиви, а софт. І я не казав, що весь софт для *nix, тому що Mac OS теж *nix’ового сімейства, але далеко не весь софт для нього безкоштовний 🙂

jin

20 Aug, 2008

цитую:
Тим більше весь софт опен соусрс, а значить безкоштовний
приклад софтинки за $200… І реально багато софта платного, є і за десятки тисяч. Навіть драйвера відеокарт ATI та NVidea не вільні (тобто, не open source), хоч і безкоштовні. У той-же час, є купу вільного (open source) софта під Windows.

І ще
Тим більше весь софт опен соусрс, а значить безкоштовний, хоч совість чиста
А що заважає мати чисту совість у Windows? Вас хтось заставляє користуватись платним софтом?

podarok

20 Aug, 2008

засрали коментами таку тему 8((…..

Asus

21 Aug, 2008

jin, можливо я помилився, але все одно…”У той-же час, є купу вільного (open source) софта під Windows.” якісного софта мало, він є, але не завжди може повноцінно замінити свого платного аналога.

jin

21 Aug, 2008

ок, яким офісним пакетом ти користуєшся у лінаксі? а чи не OpenOffice.org? Я ним користуюсь і у Windows, маючи чесно куплений MS Office 2003 Professional (до слова сказати, лише текстовим редактором, інший мофт використовую від MS). Gimp вважаєш неякісним? Мені у ньому не вистачає лише LAB та підтримки графічних планшетів, але прицінившись до Adobe Photoshop ($600) та Elements ($100). Чи може Notepad++ неякісний, чи Firefox3?

Взагалі ми відійшли від теми, але і у лінаксі і у віндовсі є як вільний, так і невільний (частина якого безкштовна, інша частина – платна, і інколи із досить високою вартістю), і “платність” софта – не аргумент у спопрі Windows vs Linux

Asus

21 Aug, 2008

jin, особисто мені Gimp не замінить фотошопа, Опен офіс – не спорю. Але все таки, моє імхо, що платного софту під Лінакс менше, ніх під Windows.

lilumi

19 Sep, 2008

то фігня що з першого разу знайомство з убунту не вдалося.
надумаєш ще раз пересісти на лінукс, скажеш – поможу з адаптацією – сам вже більше півроку сиджу на debian, не все звісно ідеально, але на віндовс я не повернуся це точно, після того як збагнув всі зручності лінуксів.
а для фотошопу використовую хакінтош.

p.s. викинь свій open-id плагін – він з кодіровками не справляється

Mustang

19 Sep, 2008

Дуже дякую, як з’явиться трохи часу, збираюсь спробувати openSUSE на Ґномі.

Хакінтош — це щось на зразок ВіртуалБоксу (тобто ОС всередині іншої ОС)?

Плаґін викинув 🙂

jin

19 Sep, 2008

хакінтош – це збірка MacOS X під “звичайне” залізо

belik

11 Nov, 2009

народ як встановити вінду вперше на комп.

shate

9 Oct, 2010

Аби швидше звикнути до Гімпу просто згадай скіки коштує фотошоп і те як верещатимеш коли тебе притягнуть до відповідальності за креадені й такі “звичні” віндові альтернативи.

Пан

25 Apr, 2011

ВСЕ МОЖНА НАЛАШТУВАТИ ПІД СЕБЕ…тому той хто каже що лінукс не зручний він дуже далекий від слова лінукс!

А вінда то помилка в історії розвитку людства…тіж ddos….не було б вінди не було б клопоту для інтернету…

 

Залишити коментар