10 програм для Symbian, якими користуюсь я

30.04.08 о 12:38

Відколи я придбав Nokia E50 (ще у січні), не можу ним натішитись. Адже це не просто телефон, а цілий Смартфон з власною операційною системою!

Її можливості значно ширші від можливостей Jav’и, яка постачається з більшістю мобільних телефонів. Та не зважаючи на меншу частку на ринку (Java присутня у 95% телефонів, що випускаються у наш час) програм для Симбіану дуже багато.

Розповім Вам про 10 найкорисніших, на мою думку, програм. (Всі вони протестовані мною на Symbian v9.1 3rd edition і навряд чи підтримуються Симбіанами 6, 7 та 8-ої версій)

1. QIP PDA (закачати) – звісно ж. Куди без аськи? (хоч це і повністю протирічить моєму попередньому повідомленню про перехід на Jabber). Мабуть всі чули про комп’ютерну версію цієї програми, так от, версія для смартфонів така ж зручна і красива, навіть смайлики такі ж. За зрозумілість, безкоштовність і те, що за 4 місяці тестувань не помітив жодного глюку QIP винесений на перше місце ТОП-десятки (далі ж вони розкидані у випадковому порядку).

2. Psiloc irRemote (закачати) – надзвичайно цікава та корисна, проте платна програма (31$ або 150?). За її допомогою Ви зможете (звісно якщо у Вашому смартфоні є інфрачервоний порт) керувати будь-яким телевізором так, ніби маєте до нього пульт! База підтримуваних програмою телевізорів величезна. Для того щоб отримати контроль над певним телеприймачем, Вам потрібно визначити модель “рідного” пульту ДК (як правило надпис знаходиться під усіма кнопками), знайти його у спеціальному каталозі і закачати з Інтернету маленький файлик. От і все! Мінусом є, звісно, велика ціна і, що цікаво, жоден хакер не зміг, чи не захотів, хакнути її і опублікувати кряк. Тож доводиться користуватись тріальною 10-денною версією.

3. Resco Photo Viewer (закачати) – альтернативний переглядач фотографій та картинок. Створений максимально зручним, функції, закріплені за кнопками цифр, зірочкою та дієзом – розташовані логічно, так, що до них доволі швидко звикаєш. Я користуюсь лише ним і вже й забув, яким на вигляд є стандартний переглядач.

4. Handy Taskman (закачати) – теж надзвичайно корисна програма. Щось на зразок комп’ютерного Alt-TAB’у. Натискаючи і тримаючи кнопку входу в меню, Ви зможете переключатись між відкритими у даний момент програмами. При цьому, Ви бачитимете об’єм вільного місця у телефоні, на microSD та об’єм вільної оперативної пам’яті RAM (серійний номер до програми Ви знайдете в архіві з нею).

5. cCam (закачати) – ну а це вже безкоштовна програма. Ввімкнувши її, Ви зможете фотографувати таємно для всіх, при цьому смартфон не видає жодного звуку і (у деяких моделях смартів) вимикає підсвітку, тож про Ваші шпигунські наміри ніхто не здогадається.

6. killer mobile Total ReCall (закачати) – це диктофон, призначений для запису розмови (хоча може використовуватись і як простий). На початку і в кінці запису він не “пищить”, тобто Ваш співрозмовник навіть не здогадається про запис. А після закінчення розмови, запис (у форматі wav) можна відправити на електронну пошту або завантажити на FTP (ліки від жадібності в комплекті).

7. Handy Clock (закачати) – універсальна програма для всього, що стосується часу. Включає в себе будильник (який жахливо реалізований стандартно), секундомір, таймер, світовий час, календар. Все дуже зручно і компактно.

8. DivX Player (закачати) – думаю багато хто чув про DivX – один з найпопулярніших плеєрів та кодеків. Але це все на PC. Про Симбіан-версію програми мало хто чув. А вона є (ще й українізована та безкоштовна!) і чудово слугує для перегляду AVI-фільмів (але я б радив Вам перед переглядом, зменшувати фільм до розміру дисплею Вашого смартфону, бо від великого відео страждають і якість показу і акумулятор).

9. OggPlay (закачати) – під 9-им номером альтернативний Mp3-плеєр. Він сподобається тим, кому набридла незручність стандартного плеєра (кому не набридла, можете не качати). Не сказав би що цей плеєр набагато кращий, але він один з найгідніших для заміни стандартного.

10. FakeSounds (закачати) – і замикає десятку програма-жарт ФейкСаундз. Під час розмови, ввімкнувши її, Ваш смартфон зможе імітувати різні звуки. Наприклад, затор на дорозі, різних тварин, сигнал тревоги і т.д. Програма призначена більше для жартів, адже для справжньої брехні звуки запримітивні… Нажаль… 🙂

P.S. Хотів би особливо звернути увагу на сайт Telehvon.org.ua. Його команда займається українізацією програм для Симбіану та Джави (Яви) і, не зважаючи на юний вік сайту, на ньому вже розміщена солідна кількість таких українізацій.

Додати у закладки: Ці кнопки посилаються на сайти соціальних закладок і новин, де читачі можуть ділитися і обговорювати нові веб-сторінки.
  • del.icio.us
  • Digg
  • Technorati
  • Blogosvit
  • Chuv
  • MyNews
  • Memori
  • MisterWong
  • BobrDobr

7 Коментарів

mr.petruccio

1 May, 2008

дякую, недавно купив собі тоже цяцьку з симбіаном, тож деякі програм знадобляться

Sidirom

1 May, 2008

FakeSounds дуже кумедна програмка! 🙂

hodek

10 May, 2008

Telehvon.org.ua. Його команда займається українізацією програм…

Ха-Ха-хііі…ґґґ…. ой неможу… зараз лусну!!! “команда”? Яка в біса “команда”.
Не існувало і не існує ніякої “команди”! Є тільки Я.. І ще можливо один… якого мені вдалося “змусити” локалізувати програму Slick (6c6c6).

Стосовно приведеного списку програм, то як на мене Handy Taskman зараз в даааалекому минулому (йому існує значно функціональніший аналог Jbak Taskman, автор котрого Українець)!!! Тай взагалі майже всі перелічені (окрім Resco Photo Viewer та DivX Player) програми застарілі.

Mustang

10 May, 2008

Не вникав, хто перекладає.

Дякую за наведені програми 🙂

warIker

21 Dec, 2009

hurtom.com — сайт підтримки всього українського…
wariker.blox.ua – тут мої українізації (джава)
Адміністрація, не рахуйте це як спам))))))

Я

23 Oct, 2010

Файли вже давно видалені…((((

Ihor

28 Oct, 2010

Не подобааються мене ні Нокіа, ні Симбіан як операційна система…

 

Залишити коментар