Не словом, а ділом – WordPress 2.5

31.03.08 о 12:13

Я напевно буду першим уа-блоґером, який переїхав на WordPress 2.5. Так закортіло… Про цю версію стільки говорять, стільки новин у блоґах.

Не буду описувати всі її переваги і недоліки, про це чудово розказано у Блоґорідері, а опишу на практиці оновлення з 2.3.3 до 2.5.

Крок за кроком.

1. Заходьте на офіційний сайт WordPress‘у і завантажуйте останню версію (2.5).

2. Далі, встановіть двигунець на Denwer‘і (що, у Вас досі немає Денвера?!). Запустіть його і перевірте, чи дійсно Вам потрібно це оновлення, може 2.3.3 подобається більше?

3. Таки сподобалось? Ну добре. Тоді наступним кроком буде резервування старої, робочої версії на випадок форс-мажору. Спочатку зайдемо у cPanel (панель керування Вашим сайтом) – PhpMyAdmin – оберемо таблицю, у якій живе Ваш блоґ і натиснемо Експорт.

Зверніть увагу на пташечку біля “Зберегти як файл“, це потрібно для того, щоб бекап залишився не у браузері, а перемістився на Ваш робочий столик.

Тиснемо ОК.

4. Резервування файлів потрібне лише в тому випадку, якщо у Вас повільний інтернет або обмежений трафік. Адже навряд чи Ви щось вручну змінювали у файлах ВордПресу (а якщо і так, то за Вас це робили плаґ-іни). Тож можна обмежитись перейменуванням папок (через FTP) “wp-admin” та “wp-includes” у “wp-admin-old” та “wp-includes-old” відповідно. Кореневі файли можна й не рухати. Навіть якщо апдейт не вдасться, Вам ж не важко буде залити на сервер якихось 200 кб. (мучитись і перйменовувати кожен файл окремо не раджу 😉 )

Також, було б непогано зайти у папку “wp-content/plugins” і скопіювати звідти найновішу версію Akismet‘у.

5. Заливаємо з папки ВордПресу 2.5 всі файли (ну може окрім readme.html) і на здивоване питання ФТП-клієнта відповідаємо, що ми абсолютно не шкодуємо за сподіяне і кажемо йому замінити всі файли =).

6. Заходимо у папку старого ВордПресу і заливаємо звідти українізцію, якщо така, звісно була. Нагадаю, вона знаходиться у папці “wp-includes/languages”.

(Мій блоґ 2.3.3 тримався молодцем до цього моменту і ніяк не показував те, що робиться у нього всередині).

7. І накінець, останній крок. Браузером заходимо у файлик “wp-admin/upgrade.php“. Натискаємо Upgrade WordPress і чекаємо. (Варто сказати що попередні оновлення робились значно швидше). У мене очікування зайняли 20-30 секунд, що теж не дуже довго. Тиснемо продовжити і потрапляємо на головну сторінку блоґу. Нічого не змінилось? Гляньте в адмінку ;).

Дехто радить вимикати плаґ-іни перед апдейтом, мовляв, вони можуть завалити нову версію і не працювати. Я ж вважаю, що це марна трата часу, наааавряд чи вони зможуть суттєво помішати, а якщо і зможуть, Ви у будь-якому разі зможете видалити паразита 🙂

Ну от і все, в мене при апґрейді не виникло жодних проблем, а у Вас?

Додати у закладки: Ці кнопки посилаються на сайти соціальних закладок і новин, де читачі можуть ділитися і обговорювати нові веб-сторінки.
  • del.icio.us
  • Digg
  • Technorati
  • Blogosvit
  • Chuv
  • MyNews
  • Memori
  • MisterWong
  • BobrDobr

19 Коментарів

Lordie

31 Mar, 2008

Мені-то досить сподобався (хоча адмінка аж надто утилітарна), але є певний мінус… якщо я та інші власники старих акків на ТопУа повернемо свої блоґи на ВП – зоксту знов гаплик = (

Mustang

31 Mar, 2008

Мені не сподобались кольори в адмінці. В загальному гарно, але дрібниці (як-от список плаґ-інів, у якому не розбереш активований він чи ні) непродумані. Впринципі я ще до цього доберусь (якщо ніхто раніше мене не візьметься)

Lordie

31 Mar, 2008

Їй богу, адмінка мені треба щоб написати пост, а візуалізація є і у вінампі = ) отже, мінус. Плюс, це більше стало функцій, що вимагають зовнішніх з’єднань (як оновлення плагінів), що на багатьох хостингах заборонено або вимкнено…
До речі, новий редактор важить менше за старий?.. Старий в мене повністю підкачувався, коли я вже пів-поста написав…

Mustang

31 Mar, 2008

Ну я для постів Zoundry Raven використовував. Але і новий редактор опробував, кращий за старий, який і у мене кидав коники 🙂

Lordie

31 Mar, 2008

Lol, нічого, якщо потестую на цьому записі – хочу додати трекбеки до LD?.. 😀

Mustang

31 Mar, 2008

Та будь ласка 🙂

Lordie

31 Mar, 2008

А ща яким Url їх слати, вони в тебе узагалі увімкнені?.. 0_о

Mustang

31 Mar, 2008

Та здається не вимикав

Lordie

31 Mar, 2008

Я вже й вихідний код цієї сторінки облазив, мітки не знайшов… видимого лінку/адреси теж нема(

Гм, то яка твоя думка: варто чи не варто?

Mustang

2 Apr, 2008

Думаю варто, адже рано чи пізно це прийдеться зробити.
Просто якщо дивитись на цю версію як просто на чергове оновлення – все чудово.
Якщо ж вважати що це має бути щось нове і ледь не революційне (все-таки зміна з 2.3 на 2.5) то наступає розчарування

leon

2 Apr, 2008

Щось я забарився, теж буду переїжджати

leon

7 Apr, 2008

Красиве оновлення стилю! Мені дуже сподобалось)

Mixa

9 May, 2008

Внесу кілька доповнень
1. Можна робити бекап не з PHpMyAdmin, а викоростувуючи спеціальни йплагін, правда забув як називається – прямо з адмінки.
2. Плагіни таки треба вимикати, бо ти ж натискаєш кнопку оновлення бази. Якщо не вимкнути, то, в залежності від версії, до якої оновлюємо (тобто від кількості змін в структурі БД) все може пройти некоректно і тоді доведеться скористатися бекапом і робити вже по другому колу, вже вимикаючи плагіни 🙂

leonard

2 Jul, 2008

Є таке запитання. Я встановив WordPress 2.5.1. Створив у теці wp-includes папку languages. Потім залив туди файли uk.po, але WordPress залишися англомовним. Можливо я щось не так зрозумів. Дякую за допомогу!

Mustang

2 Jul, 2008

По-ідеї, має бути ще файл uk.mo
А після того треба відредагувати файл wp-config.php (лежить у корені, там де index.php) і там де $lang = “”; (здається)
в лапках написати uk

leonard

2 Jul, 2008

Дякую за відгук та допомогу!!!
Розібрався так дійсно потрібно вказати в файлі wp-config в лапках uk, але файли uk.mo uk.po потрібно розміщувати у директорії wp-content/languages. Так вказано в файлі wp-config.Ще раз дякую за допомогу.

Mixa

17 Dec, 2008

Чуваче, фільтруй спам!

Mustang

27 Dec, 2008

Міха, нарешті поставив Капчу. Дякую

 

Залишити коментар