Трішки релігії…

12.02.08 о 13:56

Трапилась мені вчора нагода з’їздити до Почаєвської Лаври. За християнською легендою (якої я добре не знаю, тому повністю і не розкажу), тут з’явилась Матір Божа і залишила свій відбиток ноги на камені (тепер цей слід позолочений і стоїть під іконою Почаєвської Богородиці.

Приїхали туди… І що ж я бачу? По всій території лаври “стаят ахраннікі – данскіє казакі” – такі собі бритоголові спортивні хлопці у військовій формі… А навіщо? Наші люди, слава Богу, не опускаються до порчення церковного майна (типу “тут був Вася”), ось був я у Зарваниці, нема там жодної охорони, але всюди охайно, чисто і ніякого мародерства. Чи може “казакі” тут для іншої цілі?

За все доводиться платити, прокат чорної жіночої спідниці на кілька годин (не мені звісно ж) – 10 гривень. Небагато звісно, але ж неприємно… Я все-таки за добровільні пожертви. Кожна людина віддає церкві стільки, скільки може, я ще не бачив жодної бідної церкви, навіть у забитих селах, а що вже казати про таке популярне місце як Почаївська Лавра.

Лавра знаходиться під контролем УПЦ Московського Патріархату. Всі говорять російською, написи теж російською за винятком кількох виключень, які продубльовані двома мовами. І це на Заході України, який більш ніж на 90% україномовний.

Але головною причиною, чому я більше туди не хочу, стало зовсім не те. Я почув діалог людини, яка бажала, щоб її рідних згадали у літургії за упокій і монаха. Звучало все приблизно так:

Монах: Ви православний Московського Патріархату?
Чоловік: Ні, Київського.
Монах (вже з значно гіршим поглядом):Філаретівці є?
Чоловік: Ні, напевно.
Монах: Філаретівці нікого з них не хрестили?..

От скажіть мені, яка різниця, до греко-католиків чи православних відноситься людина? Я християнин, я прийшов у дім Бога, щоб помолитись, щоб очистити душу. Натомість в мене питають якої я конфесії, і якщо я не православний МП, то я вже друго- а то і третьосортний християнин…

Я ніколи не перебирав між конфесіями, мені було байдуже, йти до греко-католицької церкви чи до православної (“технічно” вважаюсь православним Київського патріархату), але тепер у мене немає жодного бажання йти до храмів УПЦ МП…

Додати у закладки: Ці кнопки посилаються на сайти соціальних закладок і новин, де читачі можуть ділитися і обговорювати нові веб-сторінки.
  • del.icio.us
  • Digg
  • Technorati
  • Blogosvit
  • Chuv
  • MyNews
  • Memori
  • MisterWong
  • BobrDobr

9 Коментарів

Sid

12 Feb, 2008

Наші люди, слава Богу, не опускаються до порчення церковного майна
та ні, нажаль наші люди докотилися і до такого 🙁
Стаття дуже хороша, читаючи її я ніби подорожував з тобою 🙂

mr.petruccio

12 Feb, 2008

Мій тато сам з Почаєва, тому коли був малий то там чи не кожного літа з татом їздив. Лавра красива, і краєвид з неї також, доречі свого часу в Почаєві був Тарас Шевченк, малював трохи. Стосовно патріархату, то я вважаю що це суто політика, і МП не хоче здавати своїх позицій, тому що по-перше в Україні парафій МП більше ніж в самій Росії, по-друге всі пожертви не оподатковуються, і це також хороший шлях відмивання грошей. Мене хрестив грекокатолицький священник, проте для мене не є проблемою помолитися чи то в православній чи католицькій церкві. Проте також ображає те що тебе не хочуть посповідати коли ти з іншої конфесії. Товариші отці (колись за радянського союзу багато попів працювали на КДБ) схаменіться Бог – один

hellveen

15 Feb, 2008

Підтримую.
Схожа дискусія була на блозі Просфора.

Iris

4 Apr, 2008

Завтра збираємось з чоловіком до Почаєва. Їду туди заради цікавості, тому що православну церкву вже деякий час не сприймаю-і все через те ж, що й пише автор статті-такси на свічки та обряди, зашкарублий консерватизм і майже фанатичною ненавистю до всіх, крім православних СВОГО патріархату. Дико… Поблукала по нету, почитала відгуки і їхати майже перехотілось. Хоча знову ж таки – цікаво побувати там, де ще не була. Повернусь – поділюсь відгуками.

Mustang

4 Apr, 2008

Будемо чекати 🙂

podarok

15 Jul, 2008

Були ми в Почаєві…
Хотілось лише монахів звідти позабирати для повноти картини…
А загалом храм – суперовий.

MustangUA

16 Jul, 2008

Цілком з вами згідний

Babay

24 Jan, 2010

Не варто ляси точити, якщо в питаннях віри (а також історії, культурології, тощо) мало що тямиш. Почитай спочатку апостольські правила, вселенські собори, життя Святих і тоді в тебе відпаде само собою бажання важно повчати Православну церкву якій тїй потрібно бути (не в образу сказано). “Багато званих, але мало обраних” – говорить Господь наш, Іісус Христос. Тому виключно Його воля і твоя праця може привести тебе до храму, де спасешся. А якщо не захочеш потрудитись, думаючи, що найрозумніший серед всіх – то так і будеш все життя шастати по “патриархатах”, мечетях, синагогах і різноманітних домах молитв шукаючи Бога, де Його немає.

Mustang

25 Jan, 2010

Babay, ну та звичайно, куди мені до Вас — просвітлених 🙂

 

Залишити коментар